remove
Trendler 23-8-2023 10 Dakikalık Okuma

Başak Burçlarına Seyahat Rotası Önerileri

 • 349
 • Pratik ve detay odaklı başak burcu için tatil, yeni deneyimler kazanmak ve dinlenmek demektir. Bu yüzden tatillerini genellikle dinlendirici aynı zamanda öğretici olacak şekilde planlarlar. Planlı ve düzenli olmayı seven başak burcu insanı tatil planını kolay kolay bir başkasına bırakmaz. Sağlıklı beslenme, kültürel etkinlikler ve eğlencenin bir arada olduğu bir seyahat istiyorsanız başak burcu ile tatile çıkabilirsiniz.

  Başak Burcu Kadınları için Seyahat ve Tatil Rotaları

  İşlerini titizlikle yapan ve ayrıntıları gözden kaçırmayan başak burcu kadını, eleştirel ve objektif bir bakış açısına sahiptir. Her şeyin düzenli ve zamanında olmasına dikkat ettiğinden tatil öncesi otel rezervasyonlarını, rota planlarını ve etkinlikleri önceden belirler.

  Başak burcu kadını konforlu olmaya ve iyi görünmeye önem verir. Başak kadını isenız tatil planı yaparken Sarar kadın giyim koleksiyonlarından ideal tatil kombinleri hazırlayabilirsiniz. Hem rahat hem de şık Sarar kombinlerinizle Toskana Bölgesi, Kosta Rika ve Kapadokya’da harika bir tatil yapabilirsiniz.

  Toskana Bölgesi

  Toskana, İtalya’nın merkezinde yer alan ve kısmi özerkliği bulunan bir bölgedir. İtalya’nın batısında, Ligurya Denizi’ne ve Tirenya Denizi’ne kıyısı bulunan Toskana’da Floransa, Siena, Pisa gibi ünlü şehirler yer alır. Unutulmaz bir tatil geçirmek ve yeni yerler görmek için Toskana’da ziyaret edebileceğiniz destinasyonlardan bazıları şunlardır:

  Floransa

  Versilia Plajları

  Floransa

  Toskana’nın başkenti olan Floransa, sanat, kültür ve tarihle dolu bir şehirdir. Ünlü Uffizi galerisinde sanat eserlerini görebilir, Floransa Katedrali’ni ziyaret edebilir ve Ponte Vecchio Köprüsü’nde yürüyüş yapabilirsiniz.

  Versilia Plajları

  Toskana’nın ünlü sahil beldesi Versilia, geniş ve ince kumlu plajlara sahiptir. Forte dei Marmi, Viareggio ve Lido di Camaiore gibi yerlerde güneşip denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

  Pisa

  Chianti Şarap Bölgesi

  Pisa

  Pisa, eğik kulesi ile ünlüdür. Ancak burada aynı zamanda Pisa Katedrali ve Kaptanlar Mezarlığı gibi tarihi ve mimari güzellikleri de ziyaret edebilirsiniz.

  Chianti Şarap Bölgesi

  Toskana, tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra şaraplarıyla da ünlüdür. Chianti bölgesindeki üzüm bağlarını ve şarap imalathanelerini ziyaret ederek hem doğanın keyfini çıkarabilir hem de yerel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

  Kosta Rika

  Kosta Rika’da sürdürülebilir turizm ve doğa koruma anlayışının ön plandadır. Yağmur ormanları, volkanlar, plajlar ve biyoçeşitlilik açısından zengin deneyim sunan bir destinasyondur. Orta Amerika’nın en istikrarlı ve demokratik ülkelerinden biri olarak kabul edilen Kosta Rika’nın Karayip Denizi’ne kıyısı bulunur. Kosta Rika’da ziyaret edebileceğiniz yerlerden bazıları şunlardır:

  Monteverde Bulut Ormanı

  Tamarindo Plajı

  Monteverde Bulut Ormanı

  Başak burcu kadını, doğanın içinde huzur bulmayı sever. Kendinizi doğanın kucağında hissetmek için mistik atmosferi ve çok çeşitli bitki örtüsü ile popüler olan Monteverde Bulut Ormanı’nı ziyaret edebilirsiniz.

  Tamarindo Plajı

  Deniz ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz güzel bir plajdır. Burada su sporlarına da katılabilirsiniz.

  Arenal Yanardağı ve Gölü

  Manuel Antonio Ulusal Parkı

  Arenal Yanardağı ve Gölü

  Aktif yanardağ ve yanındaki göl, doğa meraklısı başak burcu kadını için etkileyici bir deneyim olabilir. Bölgede doğa yürüyüşlerine katılabilir, termal sularda dinlenebilir ve macera aktiviteleri ile farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.

  Manuel Antonio Ulusal Parkı

  Burası hem doğal güzellikleri hem de denizi bir arada bulabileceğiniz bir parktır. Plajlarında yüzebilir, yürüyüş parkurlarında yürüyebilir ve çeşitli hayvan türlerini keşfedebilirsiniz.

  Kapadokya

  Kapadokya, doğal güzellikleri, tarihi yerleri, benzersiz atmosferi, dünya çapında ünlü peri bacaları, yeraltı şehirleri ve tarihi kiliseleri ile tanınır. Kapadokya’da ziyaret edebileceğiniz yerler ve yapabileceğiniz aktiviteler şunlardır:

  Peri Bacaları

  Şarap Tadımı

  Avanos

  Peri Bacaları

  Kapadokya’nın en ünlü simgesi olan peri bacaları, doğal oluşumları ve tarihi kiliseleri ile büyüleyicidir. Göreme Vadisi ve Ürgüp çevresindeki peri bacalarını gezebilir, manzaraların tadını çıkarabilirsiniz.

  Şarap Tadımı

  Kapadokya, üzüm bağları ve şarap üretimiyle de ünlüdür. Yerel şarap evlerinde tadım yaparak bölgenin şarap kültürünü deneyimleyebilirsiniz.

  Avanos

  Seramik ve çömlekçilik geleneği ile ünlü olan Avanos, el sanatlarını keşfetmek isteyen başak kadınları için harika bir yerdir. Kendi seramik eserlerinizi yapmak için atölyelere katılabilirsiniz.

  Kapadokya Turları

  Yeraltı Şehirleri, Kaymaklı

  Kapadokya Turları

  Sıcak hava balonlarıyla yapılan turlar, Kapadokya’nın benzersiz coğrafyasını yukarıdan görmek için harika bir fırsattır. Ayrıca ATV turları yanında jeep safarileri gibi aksiyon dolu aktivitelere katılarak doğa ile iç içe keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

  Yeraltı Şehirleri

  Tarihi ve kültürel bir gezinti yapmak için Derinkuyu ve Kaymaklı gibi yeraltı şehirlerini ziyaret ederek bölgenin tarihine tanıklık edebilirsiniz.

  Başak Burcu Erkekleri için Seyahat ve Tatil Rotaları

  Detaycı, analitik düşünen, pratik ve sorumluluk sahibi başak burcu erkeğinin planlama ve organizasyon yetenekleri kuvvetlidir. Düzen konusunda çok titiz oldukları için başak erkekleri tatil planını bizzat kendileri yapmayı tercih eder. Siz de diğer başak erkekleri gibi sağlıklı yaşamaya ve şık giyinmeye özen gösteriyorsanız tatil valizi hazırlamadan önce Sarar erkek giyim koleksiyonlarından alışveriş yapabilirsiniz. Şık ve konforlu Sarar kombinlerinizle Heidelberg, Toronto ve Bozcaada’da tatil yapabilirsiniz.

  Heidelberg Kalesi

  Heidelberg Üniversitesi

  Heidelberg – Almanya

  Heidelberg, Almanya’nın romantik ve tarihi şehirlerinden biridir. Tarihi ve kültürel zenginliklerle dolu Heidelberg’de ziyaret edebileceğiniz bazı yerler şunlardır:

  Heidelberg Kalesi

  Şehrin sembolü olan Heidelberg Kalesi, ortaçağ mimarisi ve güzel manzaralarıyla ünlüdür. Kaleden şehrin ve Neckar Nehri’nin büyüleyici manzaralarını izleyebilirsiniz.

  Heidelberg Üniversitesi

  Almanya’nın en eski üniversitelerinden biri olan Heidelberg Üniversitesi, tarihi ve atmosfer ile ilgi çekicidir. Üniversite çevresindeki sokaklar, kafeler ve kitapçılar da görülmeye değerdir.

  Alte Brücke (Eski Köprü)

  Philosophenweg (Filozof Yolu)

  Alte Brücke (Eski Köprü)

  Heidelberg Nehri üzerinde bulunan bu tarihi köprü, şehrin görülmeye değer simgelerinden biridir.

  Philosophenweg (Filozof Yolu)

  Şehir manzaralarıyla ünlü olan bu yürüyüş yolu, Heidelberg Kalesi’nin karşı tarafında yer alır. Yolu takip ederek güzel manzaraların tadını çıkarabilirsiniz.

  Toronto – Kanada

  Toronto, Kanada’nın Ontario eyaletinde bulunan bir şehirdir. Kültürel çeşitliliği, tarihi ve modern dokusu ile zengin bir deneyim sunan bu şehirde ziyaret edebileceğiniz bazı yerler şunlardır:

  CN Tower

  Royal Ontario Museum (ROM)

  CN Tower

  Dünyanın en yüksek serbest duran yapısı ve 553 metre uzunluğu ile dünyanın 2. en yüksek kulesi olan CN Tower, Toronto’nun sembolüdür. Manzara terasından şehri kuşbakışı görebilirsiniz.

  Royal Ontario Museum (ROM)

  Bu müzede dünyanın farklı bölgelerinden tarih öncesi dönemden günümüze kadar gelen birçok farklı kültüre ait sanat eserini görme fırsatı bulabilirsiniz.

  Toronto Islands

  Ripley's Aquarium of Canada

  Toronto Islands

  Şehir merkezinin hemen açıklarında yer alan bu adalar bölgesinde, piknik yapabilir, bisiklet sürebilir ve plaj keyfi yapabilirsiniz.

  Ripley’s Aquarium of Canada

  Deniz yaşamını keşfetmek isteyenler için interaktif ve eğlenceli bir deniz akvaryumudur. Burada benzersiz deneyimler yaşayabilirsiniz.

  Bozcaada

  Keyifli ve rahatlatıcı bir tatil yapmak isteyen başak erkeği için Bozcaada, doğal güzellikleri, şirin sokakları, lezzetli yemekleri ve şaraplarıyla unutulmaz bir tatil deneyimi sunabilir. Bozcaada’da keyifli bir tatil yapmak için ziyaret edebileceğiniz yerler ve yapabileceğiniz aktiviteler şunlardır:

  Plajlar ve Deniz

  Şarap Mahzenleri ve Lezzetli Yemekler

  Plajlar ve Deniz

  Bozcaada’nın sahilinde bulunan güzel plajlarda denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Ayazma Plajı ve Habbele Plajı gibi seçenekler arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

  Şarap Mahzenleri ve Lezzetli Yemekler

  Bozcaada, ünlü şaraplarıyla da tanınır. Adadaki şarap mahzenlerini ziyaret ederek şarap tadımı yapabilirsiniz. Ayrıca adanın restoranlarında yöresel lezzetleri de deneyebilirsiniz.

  Rüzgâr Sörfü ve Su Sporları

  Bozcaada Kalesi

  Rüzgâr Sörfü ve Su Sporları

  Eğer su sporlarını seviyorsanız, Bozcaada’nın plajlarında rüzgâr sörfü gibi aktiviteleri deneyebilirsiniz.

  Bozcaada Kalesi

  Bozcaada Kalesi, adanın en ünlü simgelerinden biridir. Kaleyi ziyaret ederek tarihi ve harika manzarayı görebilirsiniz. Kale çevresinde bulunan rengârenk evler ve tarihi yapılar da görülmeye değerdir.

  Pratik ve detaycı özellikleri ile ön plana çıkan başak burcuna özel önerdiğimiz destinasyonlarda tatile çıkmadan önce Sarar koleksiyonlarına göz atabilirsiniz. E-bültenimize abone olarak sizin için hazırladığımız yeni koleksiyonlar, kampanyalar ve indirimlerden haberdar olabilirsiniz.

  Diğer Makaleler