remove

Renkli Çorapların Dünyası

Son dönemlerin trendi olan renkli çoraplar, sizi soğuk havalara karşı sıcak tutarken aynı zamanda enerjik ve dinamik stilinizin de fark edilmesini sağlayacak. Klasik ya da casual kıyafetlerinizle yapacağınız renkli uyum, sie özgün tarzınızı da yansıtacaktır.

Renkli çorap modasından önce koyu renkler ya da düz beyaz ve açık renk çoraplar tercih edilirken, çorapların ayakkabının içerisinde dikkat çekmesi beklenmezdi. Son trendlerde ise artık renkli çoraplar daha fazla dikkat çekici renkleri ile tercih ediliyor.

Çorap modası, kıyafet modasıyla birlikte büyürken siz de dolabınızda renkli çoraplara yer verebilirsiniz. Seçimlerinizi yaparken renklerin yanı sıra sağlığınızı da düşünmelisiniz. Tarzınızı ortaya koyarken içeriğinde pamuk oranı ve boya kalitesi yüksek çorapları tercih etmelisiniz. Her mevsime uygun tasarlanmış çorapları rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi yazlık ve kışlık olarak üretilen çorapları da kıyafetlerinize göre seçmeniz önemlidir. Renkli çoraplar kişisel modanızı oluştururken dolabınızdaki en eğlenceli parçalar olmaya aday görünüyorlar.

Doğru Renkli Çorap Kombini Nasıl Yapılır?

Kombin yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kıyafetler, ayakkabılar ve renkler arasında bütünlük olmasıdır. Mevsimler, nasıl hissettiğiniz, bulunacağınız ortamlar (ofis, parti, sosyal etkinlikler, konser, festival vs.) gibi etkenler bu bütünlüğü sağlayacak önemli unsurlar arasında yer alır.

Ayakkabıda bileksiz modelleri seçerseniz giydiğiniz renkli çorapların fark edilmesini sağlayabilirsiniz. Yüksek bilekli ayakkabılar pantolon boyunuzu yeniden ayarlamanıza sebep olabilir ve bu durum kombinlerinizde uyum problemine yol açabilir. Sarar’ın erkek ayakkabı koleksiyonunda kıyafetlerinize uygun modelleri bir arada bulabilir, kendi stilinizi en iyi şekilde yansıtan parça ile kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Renkli çorapları; casual ayakkabılar, sneakerlar, bot ve spor ayakkabılarla kendi zevklerinizi öne çıkartan desenler eşliğinde kullanabilirsiniz. Ayakkabı seçiminin yanında pantolon seçimi de renkli çorap dünyası için önemlidir. Kanvas, denim, kumaş ve koton pantolon modelleri arasından yapacağınız seçim, çorabınızın rengini ve kumaşını belirlemede oldukça etkili olacaktır.

Sizden Bir İzlenim

Renkli çoraplar ofis hayatının resmi havasına ve günlük yaşamın rutin akışına kombinlerinizdeki özgün ve eğlenceli bir detay niteliğindedir. Bu sebeple siz de çorap seçimlerinizde size ait özgün izler taşıyan, zevklerinizi yansıtan çorapları seçerek farklı bir stil oluşturabilirsiniz.

Sadece Renk

Düz fakat canlı renklere sahip çoraplarla pantolon ve ayakkabı uyumunuzu güçlendirebilir ve dikkat çekici bir stil yakalayabilirsiniz. Seçimlerinizi yaparken önemli noktalardan biri ise çorap renginizin hem ayakkabı renginizle hem de pantolon renginizle özdeşleşen tonlar içermesidir. Sarar Interview çorapların canlı renklerden oluşan koleksiyonunu inceleyerek sizi yansıtan desenleri bulabilir ve stilinize kaliteli bir dokunuş yapabilirsiniz.

Ufak Detaylar Büyük Uyumlar

Renkli çoraplarla uyumlu ve şık giyinmek koyu ve klasik renklere göre daha zor görünebilir. Fakat ufak detaylarla dikkat çekici ve göz alıcı bir şıklık yaratmak mümkün. Çorap seçimini kıyafet ve aksesuarınızdaki ufak ipuçlarıyla yapmak oldukça şık bir çözümdür. Saatiniz, gömlek düğmeleriniz hatta ceket astarınız çorabınızla aynı renk olabilir. Desenli çoraplar giyiyorsanız, desenlerdeki renklerle kıyafetinize yön verebilirsiniz.

Genç ve Dinamik Ofisler

Modern ve minimal tasarımlar, son yıllarda ofisleri oldukça etkisi altına aldı. Loş ve kapalı atmosfere sahip bir ofis stili yerine göz yormayan ve ferah ofis tasarımları tercih etmek gün geçtikçe popülerleşiyor. İşlevsel tasarımlar, zamansız dokunuşlar, güneş ışığından faydalanan aydınlık ofisler çalışanlar için çalışma saatlerinin konforlu ve keyifli geçmesini sağlıyor.

Ofisinizi dizayn ederken kişisel alanlarınızı korumaya özen gösterin. Dar bir alanda kalabalık bir ekip ile çalışılması gerekiyorsa abartıdan ve karmaşadan uzak mobilya tercihleri yaparak ferah dinamizmi yakalamanız mümkün. Ayrıca uzun saatler masa başında kalan çalışanlar için sandalyenin nitelikleri ve masa tasarımı oldukça önemli. Mutlaka bel desteği olan sandalyelerden tercih etmeye çalışmalı ve masanın boyu, eğimi gibi özelliklerin işin niteliğine uygun olduğundan emin olunmalı.

Verimliliğin Artmasında Ofis Dekorasyonunun Etkisi

Verimli çalışma için çalışma ortamının fiziki koşulları son derece önemli. Özellikle ısıtma, havalandırma ve aydınlatma en etkili faktörler arasında. Kış aylarında çalışanları sıcak bir ofisin karşılaması işe adaptasyon süresini kısaltarak verimi arttıracaktır. Aynı şekilde yazın bunaltıcı sıcağında ofisten çalışmaya devam eden çalışanlar için ofis mutlaka oda sıcaklığında tutulmalıdır. Özellikle çok sayıda kişinin çalıştığı ofislerde mutlaka temiz hava desteği bulunmalıdır.

Uzun saatler ekrana bakarak çalışan ya da uzun okumalar yapanlar için ofis aydınlatmasının göz yormayacak nitelikte olması önemlidir. Bunların haricinde ergonomik ve göz yormayan bir ofis tasarımı da daha verimli işlerin ortaya çıkmasında oldukça önemlidir. Kurumsal imaj için tek tip ve modern bir ofis tasarımı, iş ortaklarınız için de iyi bir izlenim yaratacak hem de ofisinizi huzurlu ve verimli bir çalışma ortamına kavuşturacaktır.

Uzun Aralıklardan Sonra Ofis Hayatına Dönüş

Birçok sektörde, online toplantı vb. süreçlerinin dijital platformlara aktarılması ile şirketler ve firmalar organizasyonlarını online yürütme kararı aldı. Böylelikle remote / home office çalışma şekilleri inanılmaz bir popülerlik kazandı. Her ne kadar uzaktan çalışma, günümüzde yaygınlaşsa da çalışanların şirket içerisindeki organizasyonlara dahil olabilmesi, fiziksel görüşme gerektiren ortaklıklar vb. aksiyon gerektiren tüm süreçler beraberinde ofislere dönüş başladı.

Çalışanların ofiste birlikte çalışmaya yeniden adapte olma sürecini daha kısa ve konforlu hale getirmek için yine ofis dekorasyonu çok büyük önem taşıyor. Daha minimal, modern ve konforlu bir şekilde yeniden tasarlanan ferah ve aydınlık ofisler, çalışanların home office rahatlığını iş yerlerinde hissetmelerini sağlayarak ofise adapte olmalarını hızlandıracaktır. Bununla birlikte disiplini hatırlatmak, aynı ortamı paylaştığı çalışma arkadaşlarıyla uyumu yeniden yakalamak, kurumsallığı vurgulamak da oldukça önemlidir.

Ofis Şıklığı

Kıyafet kodları, temiz ve özenli bir görünüm sağlama açısından şirketler için oldukça önemlidir. ‘’Dress code” kavramını ve neler içerdiğini tüm detaylarıyla incelemek için “Dress Code Çeşitleri Nelerdir?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Ofisin genel ambiyansı kadar çalışanların kıyafet, ayakkabı ve aksesuar seçimleri, genel anlamı ile kombi tercihleri de hem çalışmaya şevki için hem de iş ortaklıklarında etkin rol sahibi olabilmek için oldukça önemlidir. Casual giyim tarzı şık ve rahat stili benimseyen iş insanlarının ilk tercihlerinden biridir. Kadın ve erkek kombinlerinde casual şıklık vadeden Sarar, sade ve minimal tasarımları ile maksimum şıklık yakalamak isteyenler için kusursuz parçalar sunuyor. Karışık desenlerden ve abartılı renklerden uzak, sade desenlerde ve kombinlemeye uygun tonlarda ofis kombinleri için hem kadın hem de erkek çalışanların gözdesi Sarar koleksiyonları oluyor.

Sarar ile Turnuva Şıklığı

8-12 Eylül aralığında gerçekleşecek olan, ülkemizdeki tenis meraklılarının ve spor severlerin yakından takip ettiği İstanbul Challenger turnuvasına oldukça kısa bir süre kaldı. Heyecanın her geçen gün arttığı bu dönemde biz de bir tenis turnuvası için oluşturulabilecek kombinleri mercek altına alıyoruz ve stil ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

İstanbul Challenger Nedir?

Bu yıl 74’üncüsü gerçekleştirilecek İstanbul Challenger, ülkemizde düzenlenen en köklü spor organizasyonlarından biridir. İstanbul’un en eski Uluslararası Tenis Turnuvası olarak bilinen turnuva, Türk tenisçilerinin ilk basamağı olma rolünü de üstlenmektedir. Tenis severlere tüm karşılaşmaları canlı izleme imkanı sunan İstanbul Challenger, Fabrice Santoro’dan Phillip Kohlschreiber’e kadar birçok dünyaca ünlü tenis oyuncusuna da ev sahipliği yapmıştır.

Bu tenis turnuvasında tek erkekler ve çift erkekler kategorileri bulunur. 8 gün içerisinde 3 set halinde yaklaşık 74 maç oynanır. Bunun yanı sıra Carlos Sanches, Mohammed Lahyani ve daha nice başarılı tenis hakemi İstanbul Challenger’da baş hakemlik yapmıştır. Tenis estetik olarak farklı bir görsel şölen sunmakla birlikte kendine özgü konsepte ve ruha sahiptir. Bu sporu seven sevmeyen, bilen bilmeyen herkeste bir iz bırakan diğer özelliği ise giyim tarzıdır. Hadi hep birlikte tenis stiline yakından bakalım!

Son Zamanların Trend Tenis Stili: Wimbledon

Tenis deyince akıllara hemen şortlu tenis etekleri, polo yakalar ve dikkat çeken şapkalar gelmiyor mu? Nereye kafamızı çevirsek orada tenis stiline benzeyen kıyafetler bulmak oldukça mümkün. Adını en prestijli ve meşhur şampiyonalardan birinden almış olan Wimbledon stili de tenis severlerin bildiği bir giyim tarzıdır. Peki, Wimbledon stili nedir?

Oyuncuların şapkadan ayakkabıya kadar tamamen bembeyaz giyindiği, kısa eteklerden modern şortlu eteklere ve tulumlara geçiş yapılmıştır. Oyuncular kadar izleyicilerin de stillerini yarıştırdıkları bu turnuvada izleyiciler rahat giyim tarzının yanı sıra sade ve şık elbise ve pantolonları da tercih edebilirler.

Havalı Kombinlerle Turnuva Şıklığını Yansıtın

Göz alıcı ve havalı kombinler oluşturarak bakışları üzerinizde toplamak istiyorsanız, ihtiyacınız olan tek şey sweatshirtler! Farklı renk ve desenlerde ister kapüşonlu ister düz sweatshirt modelleri ile her stile uygun kombinler oluşturmak mümkün. Turnuva şıklığını yansıtmak için sweatshirtler ile kombin oluştururken dikkat etmeniz gereken nokta renk uyumudur. Fakat sadece pantolon seçimi ile renk uyumu sağlamak zorunda değilsiniz. Seçtiğiniz ayakkabı ile de renk uyumu oluşturabilir hatta aksesuarlarla destekleyebilirsiniz.

Sarar Interview erkek giyim koleksiyonunda turnuva boyunca şık kombinler oluşturmak için ihtiyacınız olan farklı sweatshirt modelleri yer alıyor. %100 pamuk kumaş yapısına sahip baskılı veya düz sweatshirtleri, denim ya da kanvas pantolon modelleri ile eşleştirebilirsiniz. Sportif bir görünüm elde etmek için fermuarlı veya kapüşonlu sweatshirt modellerini tercih edebilir, slim fit pantolon modelleri ile kombinleyebilirsiniz. Ayrıca stilinizi en iyi şekilde tamamlamak için casual ya da sneaker ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz. Geniş erkek giyim ürün yelpazesine sahip Sarar sweatshirt modellerinin yanı sıra tarzınıza uygun pantolon ve ayakkabı modellerini de bulabilirsiniz. Sarar ile turnuvanın keyfini en şık şekilde çıkaracaksınız!

faruk