remove
Trendler 23-1-2023 6 Dakikalık Okuma

Kova Burçlarına Seyahat Rotası Önerileri

 • 708
 • Özgürlüğüne düşkün ve yeni deneyimlere açık kova burçları, seyahat rotalarında ilgi çekici mekanların ve farklı kültürlerin de yer aldığı lokasyonları tercih etmeyi sever. Kalabalık ortamlar ve spontane organizasyonlardan keyif alan kova burçları için seyahat ve tatil rotalarını birlikte inceleyelim.

  Kova Burcu Kadınları için Seyahat ve Tatil Rotaları

  Kova burcu kadınları için tatilde güneş, deniz ve kumun yanı sıra keşfedilecek rotalar da oldukça önemlidir. Meraklı ve kâşif tabiatları gereği gittikleri her yeri araştırmak onları heyecanlandırır. Bazen maceralı seyahatleri tercih ederken bazen de küçük bir kasabanın gizemi onları etkilemeye yetebilir. Keyifli ve yeni deneyimlerle dolu bir tatil yapmak isteyen kova burcu kadınları için şehrin rutininden uzaklaştıracak ilgi çekici lokasyonları birlikte inceleyelim.

  Arjantin – Güney Amerika

  Renkli sokakları, tarihi alanları ve cana yakın insanlarıyla Arjantin, kova kadınlarını kendine hayran bırakabilir. Iguazu şelalelerinin muazzam görüntüsü baş döndürürken, Perito Moreno Buzulu doğa güzelliklerinin peşine düşen kova burcu kadınları için büyüleyici manzaralara sahiptir. Doğal güzellikleri ve kayak merkeziyle hem etkileyici hem sportif seçeneklerden biri de Bariloche’dir. Burada göl civarında gezintiler yaparak temiz havanın tadını çıkarabilir ya da kayak merkezinde kayak ve snowboard yapabilirsiniz. Buenos Aires müze, sanat galerisi ve festivalleri sevenler için oldukça cazip bir bölgedir. Şehirlerin tarihi dokusunu ilgiyle inceleyen ve araştıran kova burcu kadınları Côrdoba Katedrali’ne mutlaka uğramalı, çevresindeki 16. yüzyıl yapılarını da görmelilerdir. Tatil dönüşünde galerinizdeki benzersiz fotoğraflara baktıkça Arjantin’e yeniden gitmek isteyebilirsiniz.

  İzmir – Türkiye

  İklimi ve insanlarıyla sıcak, sakin bir şehir olan İzmir’de kova burcu kadınları sanattan doğa güzelliklerine ve tarihe kadar geniş yelpazede keşif imkânı bulacaklar. Simgeleşen yapılar arasında bulunan Saat Kulesi ve Tarihi Asansör’ü ziyaret edebilir, asansörün terasından panoramik İzmir manzarasını seyredebilirler. Agora Ören Yeri, Efes Antik Kenti ve Bergama, tarihle ilgilenen kova burcu kadınları için birçok farklı kültür hakkında bilgi edinebilecekleri zengin kaynaklar arasında yer alıyor. Tabiatın eşsiz güzelliklerini keşfetmeyi sevenler ise Karagöl, İzmir Kuş Cenneti, Homeros Vadisi ve İnciraltı Kent Ormanı’nda yürüyüşler yaparak şehre dinlenmiş olarak dönebilirler. İzmir’in sanatsal, tarihi ve arkeolojik eserlerle donatılmış olması sebebiyle şehirde birçok müze bulunuyor. İzmir Resim ve Heykel Müzesi, Kültürpark, Arkeoloji Müzesi, Atatürk Evi Müzesi, Arkas Sanat, Efes Müzesi ve Key Müzesi, ailesiyle gezintiye çıkacak kova burcu kadınları için de oldukça idealdir.

  Hong Kong – Çin

  Her akşam gerçekleştirilen A Symphony of Lights ile ziyaretçilerini ilk görüşte büyüleyen Hong Kong, ışıltılı şehirleri seven kova burcu kadınlarını şaşırtabilecek rotalardan biri. Ayrıca Hong Kong’u kuş bakışı görebilecekleri Sky 100 ve Victoria Tepesi yükseklik korkusu olmayanlar için ideal seyir noktaları arasında yer alıyor. Victoria Tepesi’nde yer alan Peak Kulesi’ni ziyaret ederek buradaki çeşitli etkinliklere de katılabilirsiniz. Hong Kong’da müze deneyimini Hong Kong Tarihi Müzesi, Uzay Müzesi ve Madame Tussauds Müzesi ile farklı boyutlarda tecrübe etmek de mümkün. Kowloon Park, Hong Kong Park ve Ocean Park birbirinden farklı ilgi alanlarına sahip her kova burcu kadınını kendine çekebilecek çeşitte güzelliklere sahiptir. Nathan Caddesi rengarenk, cıvıl cıvıl bir yürüyüş imkânı verirken, buradaki restoran ve kafelerde kültürel lezzetleri tadabilirsiniz. Ladies Market’te ise kendinizi şımartacak hediyelikler, takılar alabilirsiniz.

  Kova Burcu Erkekleri İçin Seyahat ve Tatil Rotaları

  Kova burcu erkekleri için tatil, dinlenmekle birlikte yeni yerler keşfetme ve yeni deneyimler edinme zamanıdır. Bu yüzden kova erkekleri için her anı programlanmış tatil köyleri sıkıcı olabilir. Maceracı ve keşif dolu gezi rotalarıyla kova burcu erkekleri için tatil seçeneklerini birlikte inceleyelim.

  Pekin – Çin

  Ruhunu entelektüel birikimleri ile besleyen kova erkekleri için Çin, mükemmel bir rotadır. İmparatorluk Sarayı ve Yasak Şehir, tarihi 13. yy kadar uzanan, keşfedilmeyi bekleyen gizemli bir uzak doğu dünyasıdır. Çin Seddi hikayesi sebebiyle ve görkemli duruşuyla merak uyandıran bir başka tarihi yapıdır. Kova burcu erkekleri için bu gizemli seyahatin bir diğer istikameti ise mimarileriyle de insanı büyüleyen Lama ve Pekin Konfüçyüs Tapınakları’dır. Beihai Parkı ve Kömür Tepesi Parkı, Pekin’in kendine has dokusu ile doğal güzelliklerinin birleşmesiyle oluşmuş kartpostallık manzaralar sunan bir atmosferdir.

  Muğla – Türkiye

  Muğla tabiat güzellikleriyle, dalış ve adrenalin sporlarıyla kova burcu erkeklerinin aradığı tatil destinasyonu olabilir. Antik çağlardan kalma yapılarıyla da keşfedilmeyi bekleyen nadide şehirlerimiz arasında yerini almasıyla gizemli bir yönü de olan Muğla, bu anlamda da kova burcu erkeklerine hitap ediyor. Kamp yaparak tabiatı dinlemek isteyen kova burcu erkekleri için Kelebekler Vadisi, sabahları binlerce kelebeğin içine uyandıkları rüya gibi bir deneyim sunacaktır. Dalaman’da rafting yaparak ayrıca tatilinize renk katarken Saklıkent Kanyonu’nda dingin ve doğayla iç içe kahvenizi içebilirsiniz.

  St. Petersburg – Rusya

  St. Petersburg, kova burcu erkeklerine tarih edebiyat ve mimari dokunun birleşimiyle ortaya çıkan görkemli yapıları inceleme fırsatı sunar. Hermitage Müzesi, sergilenen koleksiyonlarıyla, Rus edebiyatında önemli eserler ortaya çıkmasının sebeplerini yakından anlatırken, Tsarskoye Selo (Pushkin) Sarayı, kova erkeklerinin dikkatini cezbedecek kadar büyüleyicidir. Tarihin önemli sahnelerine ev sahipliği yapan çeşitli katedralleri, müzeleri ve saraylarıyla keşfetmeyi seven kova burcu erkekleri için gizemli bir gezi rotası olacaktır.

  Sarar’da tatil destinasyonlarınıza uygun her türden şık ve seçkin stillerle fark yaratabilirsiniz. Erkek giyim ve kadın giyim  kategorisini ziyaret ederek size uygun kıyafetlerle valizinizi hazırlayabilirsiniz.

  Diğer Makaleler