remove
Tips & Tricks 15-6-2023 5 Dakikalık Okuma

Kravat İğnesi Nasıl Takılır ve Ne İşe Yarar?

 • 707
 • Resmi ortamlarda, davetlerde, düğün ve eğlencelerde şık giyim oldukça önemlidir. Her koşulda şıklığın anahtarı, kıyafet tercihini klasik parçalar üzerinden yapmaktır.  Herkesin benzer kıyafet kombinasyonlarını tercih ettiği etkinlik ortamlarında göz alıcı hale gelmek için kombininize size has detaylar ekleyebilirsiniz.

  Klasik giyimde takımlar çok önemlidir. Takım elbiselerin de olmazsa olmazı kravatlardır. Kravatlar ve birlikte kullanacağınız iğnelerle şıklığınızı artırabilirsiniz. Birkaç basit hareketle takılabilen kravat iğnesi, kravatın daha düzgün ve şık görünmesini sağlar. Peki, kombinlere ışıltı katan kravat iğnesi nedir ve ne işe yarar?

  Kravat İğnesi Nedir ve Ne İşe Yarar?

  Kravat iğnesi, kravatın sabit durmasını kolaylaştırır ve düzgün bir görünüm sağlar. Metal materyalden elde edilmiş bir desen ve tutma mekanizması içeren kravat iğnesi, kombinlerinize fark katar. Kravatın sağ ve sol ucunu tutan iğne sayesinde kravat daha sabit durur.

  Kişinin hareketine bağlı olarak kolayca savrulabilen kravat, iğne aksesuarıyla birlikte kullanıldığında daha az hareket eder. Böylece, hareketinizi kısıtlayan rahatsızlık hissini yaşamazsınız. Özellikle resmi etkinlikler ve iş görüşmelerinde kravat iğnesi tercih ederek öne çıkabilirsiniz. Günlük giyimde de tercih edebileceğiniz iğneler, tarzınıza gösterdiğiniz özenin göstergesidir.

  Kravat İğnesi ve Kravatlarda Renk ve Desen Uyumu

  Tarzınız, sosyal ortamlarda karakterinizi yansıtan önemli bir konudur. Karşınızdakine ya da bulunduğunuz ortama gösterdiğiniz titizlik, giyiminize yansır.

  Kravat ve kravat iğnesi takım elbisenizi daha şık göstermenizi sağlar. Renk, desen, aksesuar, kıyafet ve tarzınıza uygunluğu gibi birkaç detaya özen göstererek görünümünüzü canlandırabilirsiniz.

  Renk Uyumu

  Kravat iğnesi ve kravatınızı kombinlerken benzer renkler kullanarak uyum yakalayabilirsiniz. Kontrast renkler tercih ederek daha çarpıcı bir görünüm de elde edebilirsiniz. Örneğin; gümüş kravat iğnesini mavi kravatla kombinleyebilirsiniz.

  Desen Uyumu

  Takımlara hareket katan kravat desenleri, size daha dinamik bir görüntü sağlayabilir. Çizgili bir kravat tercih ediyorsanız sade bir kravat iğnesi tercih etmek karmaşık bir görünümün önüne geçebilir.

  Aksesuar Uyumu

  Kravat iğnesi ile cep mendilinizi, kol düğmenizi ya da cüzdan tokanızı kombinleyebilirsiniz. Seçimlerinizi benzer desenlerden ya da uyumlu renklerden yapmak, görünümünüzde bütünlük sağlayabilir.

  Kıyafet Uyumu

  Seçtiğiniz kıyafetle uyumlu bir kravat iğnesi şıklığınızı artırır. Örneğin; siyah takım elbise ile altın renkte kravat iğnesini birlikte kullanabilirsiniz.

  Tarzınızla Uyum

  Kravat iğneleri farklı boyut, desen ve formda tasarlanır. Tarzınızı kıyafetinize ekleyeceğiniz detaylarla göstermeniz, sizi gösterişten uzak, sade ve estetik bir görünüme kavuşturur.

  Kravat İğnesi Nasıl Takılır?

  Kravat iğnesi takmak için birkaç basit adımı takip etmelisiniz. Giyiminize şıklık katan kravat iğnesini takmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Kravatınızı boynunuza yerleştirdikten sonra rahat edebileceğiniz şekilde bağlamalısınız.
  • Gömleğinizin düğmeleri arasına kravatınızın altındaki kısmı yerleştirmelisiniz.
  • Kravat iğnenizi almalı ve arkasındaki klipsi açmalısınız.
  • İğneyi kravatınızın üst kısmını ortalayarak yerleştirdikten sonra klipsini sıkıca kapatmalısınız.

  Kravatınızın düzgün görünmesi için kravat iğnesinin yeri çok önemlidir. İğneyi doğru bir şekilde yerleştirmeniz, kravatınızın yerinde kalmasına da yardımcı olur. İğneyi kravatın üst kısmına yerleştirmek, iğnenin fazla görünmesinin önüne geçer ve klasik şıklık sağlar.

  Kravat İğnesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Faktörler

  Dolabınızı bir parça eklerken farklı kriterleri göz önünde bulundurmanız, üründen maksimum verim almanızı sağlar. Özellikle aksesuarlar, çeşitli kombinasyonlara el verecek şekilde seçilmelidir.

  Kravat iğnesi seçerken boyutuna özen göstermelisiniz. Çok dar ya da çok geniş bir iğne, kullanışlı olmayabilir. Ayrıca, uzun süreli kullanımlarda kravatınızın yapısını bozabilir.

  Kravat iğnelerinin yapımında pek çok materyal kullanılır. Tarzınıza ve bütçenize uygun materyalleri tercih edebilirsiniz.

  İğnenin dolabınızdaki takım elbise, gömlek ve kravatlarla uyumlu olması için altın ve gümüş gibi popüler renklere yönelebilirsiniz. Özel etkinlikler için kravatınızla uyumlu renklerde kravat iğnesi edinebilirsiniz.

  Sembol şeklinde ya da karışık desenli iğneleri özel günlerinizde tercih edebilirsiniz. Resmi ortamlarda tercih etmek için daha minimalist iğnelere yönelebilirsiniz.

  Kaliteli ve şık giyimin adresi Sarar, size farklı tarz ve beğenilerinize uygun geniş ürün yelpazesi sunar. Klasiğin şıklığını modern çizgilerle birleştirerek zamanın modasını oluşturur. Klasik giyim aksesuarlarının başında gelen kravat iğneleriyle tarzınıza benzersiz bir dokunuş yapmak için sarar.com’u şimdi ziyaret edin.

  Diğer Makaleler